Külasta meie pressikeskust / 04/19/2012

MICHELIN PRIMACY - turvalisus tänu 3 näitajale

Uutel suverehvidel MICHELIN Primacy 3 on suurepärane haarduvus mis tahes ilmastikutingimustes, ilma et selle saavutamisel oleks tehtud mingeid mööndusi muude omaduste osas, nagu näiteks kütusetarbimine ja pikaealisus.Rehvi konstrueerimisele kulus 60-liikmelisel inseneride tiimil rohkem kui 3 aastat.
Firma Michelin insenerid tegid tihedat koostööd Dresdeni ülikooli poolt loodud liiklusõnnetuste uurimise õppetooli teadlastega, kes leidsid Euroopas 10-aastase perioodi jooksul aset leidnud 20 000 avarii analüüsimisel, et pidurdamine on üks olulisemaid tegureid ohutuses. Saksa inseneride poolt kogutud andmeid kasutati avariiliikide väljaselgitamiseks ning muljetavaldava statistilise andmebaasi koostamiseks, mis viis välja sellise rehvi konstrueerimisele, mis vastab rangeimatele ohutusnõuetele.

Rehvide MICHELIN Primacy 3 ohutuse tõestamiseks tellis Michelin kahelt sõltumatult testimiskeskuselt TÜV SÜD Automotive ja IDIADA rehvi katsetamist võrdluses firma nelja peamise konkurendi rehvidega (vt katsetuste tulemusi altpoolt).

Seda seetõttu, et rehvi maksimaalne ohutus saavutatakse siis, kui see on püsivas kontaktis teepinnaga, sõltumata sellest, kas see on märg või kuiv. Tänu innovatiivsetele tehnoloogiatele on rehvil MICHELIN Primacy 3 märkimisväärne haarduvus.

Unikaalse kombinatsiooniga kummisegu
Rehvides MICHELIN Primacy 3 kasutatud uus kummisegu on unikaalne, keerukas kombinatsioon erinevatest elastomeeridest - ränil põhinevast tugevdusvahendist ja vaigul põhinevast pehmendusvahendist. Kummisegu innovatiivsus ei seisne mitte ainult selle koostisosades, vaid veelgi olulisemana koostisainete optimaalses hulgas ning nende segamismeetodis, mis need tihedalt kokku seob ning võimaldab rehvi pikaealisust.

Innovatiivsete lamellidega turvisemuster

Tänu ülesandele, mida rehvid peavad täitma järsul pidurdamisel või kurvide läbimisel märja ja kuiva teekattega, on oluline tagada kummi maksimaalne kontakt teepinnaga.
MICHELIN Primacy 3 tagab pidurdamise ajal kogu rehvipinna kontakti teega tänu uudsele iselukustuvate lamellidega turvisemustrile. Tänu spetsiaalsetele tugielementidele lukustuvad need üksteise külge ja muudavad turviseplokid jäigemaks, tänu millele nende vorm pidurdamise ajal säilib, mis omakorda muudab pidurdamise tõhusamaks ja pidurdusmaa lühemaks.

Lisaks originaalsele konstruktsioonile on lamellid toodetud uudse tehnoloogia abil, mis lubab vähendada nende paksust kahe kümnendiku millimeetrini. Seetõttu on lamellid kaks kuni kolm korda õhemad kui talverehvidel.
MICHELIN Primacy 3 eelised on leidnud tunnustuse autotootjatelt, kes kasutavad neid oma uute automudelite algvarustuses, sh: Ford Mondeo, Audi A6, Volvo V60 Hybrid, Renault Clio 4, Golf VII, BMW 5, Mercedes S-Class.
MICHELIN Primacy 3: Omadused ja suurused
MICHELIN Primacy 3 on saadaval 38 erinevas suuruses. 
Kiirusklass: H, V, W, Y
Ristlõikesuhe: 65 kuni 45
Velje läbimõõt: 15 kuni 18 tolli

Firma Michelin insenerid analüüsisid koostöös Dresdeni ülikooli poolt loodud liiklusõnnetuste uurimise õppetooli teadlastega Euroopas 10-aastase perioodi jooksul aset leidnud 20 000 avariid. Saksa inseneride kogutud andmete alusel selgitati välja erinevad avariiliigid, mis olid äärmiselt oluliseks statistilisteks näitajateks firma Michelin inseneride jaoks, kes püüdsid leida lahendust sellele, kuidas tagada kõrgemail tasemel haarduvus kuival ja märjal teekattel.
Uurimuse tulemusena selgus, et:

  • 70% avariidest toimuvad kuival teel;
  • 60% avariidest toimuvad linnades ja madalal kiirusel;
  • 75% avariidest toimuvad sirgel teel (20% märja teekattega);
  • 25% avariidest toimuvad kurvides (50% märja teekattega). Need on kõige tõsisemate tagajärgedega avariid;
  • 99% avariidest märjal teekattel toimuvad väga õhukesel veekihil ilma vesiliuta, mille pärast autojuhid tavaliselt muretsevad. (Avariide andmed on saadaval MICHELIN Primacy 3 pressipaketi 1. osas).

MICHELIN Primacy 3 väljatöötamisel oli inseneride üleandeks saavutada uue rehvi pikaealisus täiustatud pidurdusomadustega – ohutuse olulisimad tegurid – selle kütusesäästlikkuse ja pikaealisuse osas mööndusi tegemata. Tulemuseks oli MICHELIN Primacy 3, millel on suurepärane haarduvus, mis alandab kütusetarbimist (kuni 70 liitrit kogu rehvi kasutusaja jooksul1) ning lubab ka kõrget läbisõitu.

Rehvide MICHELIN Primacy 3 ohutuse tõestamiseks tellis Michelin kahelt sõltumatult testimiskeskuselt TÜV SÜD Automotiveja IDIADA rehvi katsetamist võrdluses firma nelja peamise konkurendi rehvidega (vt katsetuste tulemusi altpoolt). Katsetustes2 selgus, et:

 • Rehvil MICHELIN Primacy 3 on parimad pidurdamisomadused kuival teekattel. Võrreldes nelja juhtiva konkurendiga, oli MICHELIN Primacy 3 pidurdusteekond kiiruselt 100 km/h aeglustamisel kuni auto täieliku peatumiseni 2,2 meetrit lühem

      Märkus: 70% avariidest toimuvad kuival teel.

 • Rehvil MICHELIN Primacy 3 on parimad pidurdamisomadused märjal teekattel. Võrreldes nelja juhtiva konkurendiga, oli MICHELIN Primacy 3 pidurdusteekond kiiruselt 80 km/h aeglustamisel kuni auto täieliku peatumiseni 1,5 meetrit lühem.

      Märkus: 99% avariidest märjal teekattel toimuvad väga õhukese veekihi juures.

 • Rehvil MICHELIN Primacy 3 on parim haarduvus märja teekattega kurvides. Kiirusel 90 km/h võimaldab MICHELIN Primacy 3 täiendavat haarduvust, mis lubab kiirendamist 3 km/h võrra3. 

      Märkus: 25% avariidest toimuvad kurvides (50% märja teekattega) ja need on kõige tõsisemate tagajärgedega avariid.

Michelin on maailma rehvitööstuse tehnoloogiline liider. Michelin grupp toodab, müüb ja soovitab liikuvust tõhustavaid tooteid ja teenuseid, mille hulka kuuluvad nii sõiduautode, veokite, lennukite, jalgrataste, põllumajandus- ja ehitusmasinate, mootorrataste ja kosmoserakettide rehvid kui ka reisiteatmikud, kaardid, atlased ja internetis pakutavad reisiteenused (ViaMichelin.com). Micheling grupi peakorter asub Prantsusmaal Clermont-Ferrand'is. Firma on esindatud 170 riigis ning selle tehased asuvad 19 riigis. www.michelin.ee

Täiendava info saamiseks kontakteeruge järgmiste isikutega:
Ewa Konopka, firma Michelin Poola pressiesindaja, tel 48 691 117 472
ewa.konopka@pl.michelin.com
Marcin Sęk, NBS Communications, tel 48 501 938 816, msek@nbs.com.pl
Aleksandra Majchrzak, NBS Communications, tel 48 516 049 818, amajchrzak@nbs.com.pl


1) Hinnanguline keskmine kütusesääst bensiinikütusel töötava sõidukiga, võrreldes 4 juhtiva konkureeriva rehviga Euroopa turul. Testimiskeskuse TÜV SÜD 2011. aastal Euroopa vabaturul 2011. aasta veebruari saadavate rehvidega suuruses 205/55 R 16 V ja 225/45 R 17 W läbi viidud veeretakistuse katsed ning arvestatult rehvide MICHELIN keskmise eluea 45 000 km põhjal (ettevõttesisene allikas).

2) Testimiskeskuste TÜV SÜD Automotive ja IDIADA poolt 2011. aastal läbi viidud katsetused 2011. aasta veebruaris Euroopa turult ostetud rehvidega suuruses 205/55 R 16V ja 225/45 R 17W.

3) Võrreldes turu 4 juhtiva konkureeriva rehviga. Testimiskeskuste TÜV SÜD Automotive ja IDIADA poolt 2011. aastal läbi viidud katsetused 2011. aasta veebruaris Euroopa turult ostetud rehvidega suuruses 205/55 R 16V ja 225/45 R 17W.

Lengvuju automobiliu padangos

lithuanian Michelin Dealerships

Michelin Press Centre